Jsme specialisti na odolné telefony!

Klasické telefony

Pod pojmem klasické telefony se skrývají telefony bez chytrého operačního systému a převážně bez dotykového displeje. V těchto telefonech nenajdete žádný Android, či Windows. Byla by chyba psát, že klasické telefony nemají žádný operační systém. Oni ho mají, ale se základními funkcemi, jako je volání, SMS, fotografování a ty dražší mají Wi-Fi a internetový prohlížeč. Tyto telefony se také často označují, jako klasické telefony tlačítkové. Stále je spousta zákazníků, kteří na klasické telefony nedají dopustit, a přechod na dotykové telefony u nich nepřipadá v úvahu.

Historicky největší výrobcem klasických telefonů byla finská Nokia, která prodala svou mobilní divizi Microsoftu, a ten výrobu klasických telefonů značně ořezal a soustředí se především na chytré telefony s operačním systémem Windows 10 Mobile. Přesto se prodávají například Nokia Asha klasické telefony, které nabízí dlouhou výdrž baterie i poměrně dobrý fotoaparát. Dále vyrábí klasické tlačítkové telefony Samsung, který je zároveň největším prodejcem chytrých telefonů s operačním systémem Android. Z tohoto je vidět, že klasické telefony mají stále své zákazníky a dokud je budou mít, tak je budou vyrábět i tak úspěšní výrobci s chytrými telefony, jako je Samsung.

Klasické telefony výhody

Mobilní tlačítkové telefony nabízí mnohonásobně delší výdrž baterie, protože nepotřebují náročný hardware a velký displej. Dokáží vydržet na jedno nabití i týdny.  Nemusíte se vypořádávat s problémem neustále upatlaného displeje, který mají dotykové telefony. Mobilní tlačítka jsou výhodná pro starší lidi.

Klasické telefony jak vybrat

Při výběru je důležité dávat pozor na výdrž klasického telefonu, která je nejdůležitější faktor, dále zda systém v telefonu má českou lokalizaci. Telefon by měl disponovat Bluetooth pro přenos dat a datovým kabelem v balení.

 
 • Odolný tlačítkový telefonCZ DISTRIBUCE
  Neohodnoceno
  Odolný tlačítkový telefon AGM M2 splňující certifikaci IP68   DOPORUČUJEME: Využijte službu záruka IPATO+
  Dostupnost:Skladem > 3 ks
  Kód:41492
  Výrobce:AGM
  Záruka:2 roky
  1 570,25 Kč bez DPH
  1 900 Kč / ks

Chcete o všech novinkách z našeho e-shopu vědět jako první? Vložte svůj e-mail a přihlašte se k odběru.

ceska-posta DPD
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.