Windows telefony

S příchodem nového operačního systému pro počítače Windows 10 se objevil i nový mobilní operační systém Windows 10 (Mobile), který nahrazuje stávající mobilní systém Windows Phone. Windows 10 Mobile se honosí skvělou provázaností se stolním počítačem, důkazem tomu mohu být univerzální aplikace, které fungují na počítači, tabletu i mobilu stejně, pouze se přizpůsobují velikosti displeje. Nejvýkonnější mobilní telefony s Windows 10 mohou skrze Dock fungovat, jako počítače stačí k nim připojit přes Dock monitor a myš. Windows 10 telefony nejvíce vyrábí bývalá mobilní divize Nokie, která spadá pod samotný Microsoft. Nejoblíbenější Windows 10 telefony jsou Lumie a Windows 10 telefony Acer.

Telefony s Windows 10 výhody

Operační systém Windows 10 Mobile je nenáročný na výkon a hardware. Bez problémů poběží na přístroji s 1GB RAM a středně výkonným procesorem. Díky tomu jsou na trhu velice levné low endové verze, které se nesekají, což je například problém levných Android telefonů.

Windows 10 mobilní aplikace

Doposud největší problém předchozího systému Windows Phone byl nedostatek aplikací, oproti Androidu či iOS. Příchod univerzálních aplikací by tento nedostatek měl odstranit.

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Chcete o všech novinkách z našeho e-shopu vědět jako první? Vložte svůj e-mail a přihlašte se k odběru.

ceska-posta DPD
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.